Veslovanie: Babač víťazom Majstrovstiev Českej republiky

Počas tohto víkendu (5. – 6.7.) sa na kanáli v Račiach uskutočnili Majstrovstvá Českej republiky juniorov a seniorov. Zúčastnili sa ich aj piešťanskí veslári. Najviac sa darilo Lukášovi Babačovi, ktorý vyhral skif mužov ľahkých váh.

V rozjazde skončil Lukáš na druhom mieste za Chorvátom Lukom Radoničom. Vo finále sa poradie obrátilo a Piešťanec suverénnym spôsobom systémom štart cieľ zvíťazil, navyše vo výbornom čase pod 7 minút – 6:58.771. Druhý Radonič zaostal o viac ako 4 sekundy a tretí Čech Adam Kapa skoro o osem.

Ďalším Piešťancom v súťaži skifu mužov ľahkých váh bol Matúš Vančo. Ten vyhral B finále, takže mu patrila celkovo siedma priečka.

V skife juniorov sa predstavil Ondrej Kovačovič. V B finále obsadil v tesnom súboji druhú priečku, čo znamená celkové ôsme miesto.