Starší žiaci ŠKP Kúpele Piešťany zaberali na majstrovstvách v Poprade. Karolina Valko najúspešnejšou účastníčkou podujatia

Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov sa konali v AquaCity Poprad v termíne 21. – 23. júna 2024 v krytej 50tke miestneho vodného centra. Pod Tatrami sa zišlo 257 pretekárov z 52 slovenských klubov. Spolu so súbežne konanými majstrovstvami Európy v Belehrade dátumovo znamenali koniec bazénovej prvej polovice plaveckého roku 2024.

Plavkyňa Karolina Valko

ŠPK Kúpele Piešťany vyslal do bojov o domáce medaile 3 chlapcov a 8 dievčat, ktorým sa veľmi pekne darilo a svojimi výkonmi atakovali špičku kategórie žiakov na Slovensku. Celkovo sa im podarilo vyplávať 27 cenných kovov, čo bolo najviac spomedzi zúčastnených klubov. O toto prvenstvo zaslúžila najmä Karolina Valko . Stala sa vďaka svojim výkonom najúspešnejšou zberateľkou medailí spomedzi medailistov M SR žiakov so ziskom 9 zlatých na 100, 200, 400, 800 v.sp. 200 a 400 PP a 2 strieborné medaile 50 v.sp. štafeta 4 x 100 PP mix. Zaplávala najlepší výkon v bodovom hodnotení všetkých účastníkov za čas na 100 v.sp. 0:59,58.

Piešťanskí plavci

Piešťanskí plavci – zľava Tamajka, Valko, Királová , Csenkyová, Slámová a Hornák

Lucia Slámová plávala tiež v majstrovskej pohode a domov si odviezla z popradského centra prvenstvo a tituly majsterky za 100 a 200 znak. Individuálne striebro vyplávala na 400 a 800 v.sp. a tretia bola na 200 v.sp.

Tretím do zlatej partie bol Sebastián Hornák, keď sa postavil na najvyšší stupienok za 200 PP a striebro vybojoval v kraulových šprintoch na 50 a 100 v.sp.

Veľmi pekné majstrovstvá odplávala aj Kristína Királová so ziskom striebornej medaile za 400 PP a bronzových medailí 400, 800 v.sp., 100 , 200 prsia a 200 PP. Michaela Csenkyová bola úspešná individuálne v šprintoch, striebro na 50 v.sp. a bronz na 100 v.sp., ako aj platnou členkou kolektívu v štafetových pretekoch.

Pre nás, priaznivcov družstva Kúpeľov, bolo zaujímavé sledovať vyhlásenie dievčenských disciplín 400 a 800 v.sp. , keď prvé tri miesta obsadili kompletne len naše pretekárky v poradí Valko, Slámová a Királová, čo svedčí o nadvláde našich dievčat v stredných a vytrvalostných tratiach.

Plavkyne Slámová, Valko a Királová

kompletné pódium pre ŠPK Kúpele Piešťany – Slámová, Valko a Királová

V štafetových pretekoch sa nám tiež darilo. Dievčatá vyhrali obe štafety na 4 x 100 v.sp. v zložení Slámová, Csenkyová, Királová a Valko, aj 4 x 100 PP v zložení Slámová, Királová, Valko a Csenkyová. Zlato sa podarilo aj v štafete 4 x 100 v.sp. mix kvartetu Hornák, Tomáš Tamajka, Slámová a Valko. Strieborné ocenenie si vybojovala štafeta na 4 x 100 PP mix v zostave Slámová, Tamajka, Valko a Hornák.

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany uzatvorili v Poprade polovicu majstrovskej bazénovej sezóny roku 2024, v ktorej sa im podarilo vybojovať spolu 62 majstrovských medailí. Prajeme im aj v druhej polovici veľa šťastia a pekných výsledkov v slovenských a zahraničných bazénoch.

Radoslav Suchánek   Foto: Moravcová