Plavcom Kúpeľov sa darilo v Opave

Na prelome mesiacov sa 28.2. a 1.3. 2015 v Opave ČR uskutočnili medzinárodné plavecké preteky za účasti 24 klubov zo Slovenska a Českej republiky. Preteky prebiehali na 25 m bazéne Mestských kúpeľov sliezskej Opavy. Pretekárom Kúpeľov Piešťany sa veľmi pekne darilo, dosiahli 17 medailových umiestnení a všetci si zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov.

V Open kategórii žien bola úspešná Sára Niepelová, ktorá si vyplávala dve strieborné medaile na 200 motýlik i 100 prsia a tretie miesta obsadila na 100 v.sp. a 100 pol. preteky. Lenka Paulíková bola taktiež medailová, keď stála na striebornom stupienku za 100 v. spôsob a 100 znak.

IMG_0845

V kategórii žiakov bol najlepší Richard Horyl s dvomi zlatými na 50 a 100 m trati kraulom a dvomi striebornými na 50 motýlik a 50 prsia, čo naznačuje, že z neho vyrastá celkom všestranný pretekár. Druhým najúspešnejším spomedzi 12 ročných bol Maxim Vass, ktorý vyhral na 50 m prsia a dva bronzy si vybojoval na 50 v.sp. a 50 znak.

Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov doplnili veľmi pekne plávajúci Filip Lányi druhý na 50 m znak a Dávid Holík dvakrát tretí na 50 v.sp. a 50 prsia. V poslednej disciplíne 50 m prsia sa nám medzi žiakmi zadarilo a obsadili sme prvé 4 miesta spomedzi 27 pretekárov v poradí Vass, Horyl, Holík a Lányi. Preteky boli vhodným spestrením zimnej prípravy našich plavcov.