Plavci Kúpeľov Piešťany úspešne na II. kole Slovenského pohára žiakov

V Košiciach sa v sobotu 25. apríla uskutočnili plavecké preteky II. kola Slovenského pohára žiakov, na ktorých sa spomedzi 250 plavcov darilo aj 20 pretekárom Kúpeľov Piešťany. Vyplávali spolu 24 medailí.
Richard Horyl vľavo

bio dia web baner 300x300 apr15
Najviac sa spomedzi 12 ročných žiakov presadil Richard Horyl, keď bol prvý na 400 v.sp. a druhý na 100 a 200 v.sp. ako aj 100 motýlik. Za 400 m trať mal najhodnotnejší výkon podujatia zo žiakov. Filip Lányi si na znakových tratiach 100 a 200 m vyplával strieborné medaile. Michal Škodný bol trikrát tretí na 200, 400 v.sp. a 100 motýlik. Maxim Vass sa umiestnil dvakrát na treťom mieste na 100 a 200 m prsia.

Medzi 11 ročnými Timotej Kowanz stál na striebornom stupienku za 100 motýlik a na bronzovom za 100 znak. Dominika Šišková bola na 200 m prsia tretia medzi 11 ročnými .

10 ročná Rebeka Buková vyhrala na 100 m trati znakom a za ňou na 2. mieste doplávala jej oddielová partnerka Olivia Ana Šprláková – Zmorová, ktorá si ešte naviac vyhrala 50 znak a tretí stupienok obsadila na 100 v.sp. Romana Švecová si na 100 prsia vyplávala bronzovú medailu.

V kategórii 9 ročných si dve víťazstvá na 50 a 100 prsia vybojoval Oliver Švec. V tejto kategórii veľmi pekne plávala aj Lea Držíková, keď vyhrala na 100 znak, strieborná bola na 100 v.sp. a bronz dostala za 50 v.sp.

V celkovom hodnotení po dvoch kolách Slovenského pohára žiakov je v kategórii žiakov B Richard Horyl na 2. mieste, Michal Škodný na 3. mieste. Na 8. mieste je zatiaľ Maxim Vass a na 9. miesto sa dotiahol Filip Lányi. Medzi žiačkami B je na 8. mieste Tamara Horylová. Medzi žiačkami C kategórie je Olivia Ana Šprláková –Zmorová na 9. mieste a na 12. mieste je Rebeka Buková.

Považujeme vystúpenie našich plavcov za veľmi úspešné najmä preto, že na 50 m bazén sa dostanú len pri pretekoch.

Radoslav Suchánek Foto: Swimmsksk