Piešťanské vodné lyžiarky na ME aj s finálovým umiestnením

Vodní lyžiari zo Slovenska, aj za účasti pretekárok z Piešťan, dosiahli výborné umiestnenia na Majstrovstvách Európy juniorov vo vodnom lyžovaní za člnom, ktoré sa konali od 19. do 25. augusta 2024 v meste Recetto v Taliansku.

Vodná lyžiarka za člnom

Iba trojčlenný tím v zložení Sofia Schuster, Sarah Schuster (Klub vodného lyžovania a vodných športov Piešťany) a Adrián Eliáš (Klub vodného lyžovania Trixen Košice) dosiahol 4 finálové účasti.

Adrian Eliáš v kategórii do 17 rokov skončil tri krát na štvrtom mieste a to v disciplíne triky (6560 bodov), skoky ( 49,1m) a kombinácia (2333,32 bodov). Sofia Schuster v kategórii do 14 rokov sa v disciplíne triky prebojovala do finále a nakoniec obsadila 8. miesto s výkonom 3610 bodov. Pre Sarah Schuster to boli prvé majstrovstvá Európy a v disciplíne triky obsadila 19. miesto (1840 bodov).