PBL: Vyrovnaný druhý zápas rozhodlo až predĺženie

Piešťanská Basketbalová Liga zažíva už svoj 12. ročník, 2. zápas priniesol poriadne napínavý a vyrovnaný súboj základných škôl Holubyho a Brezová. Družstvá proti sebe nastúpili v pondelok 13. novembra a prvý polčas skončil v pomere 13:11 v prospech žiakov ZŠ Holubyho. Minimálne bodové manko sa však žiakom ZŠ Brezová podarilo v tretej a štvrtej štvrtine zmazať a tak zápas skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 22:22. O všetkom nakoniec rozhodol kôš pätnásť bodovej strelkyne Valovej, vďaka ktorému sa z víťazstva tešila ZŠ Holubyho. Nasledujúci zápas sa odohrá v pondelok 20. novembra v hale a Gymnázia Pierra de Coubertina o 15.00 hodine, stretnú sa v ňom gymnazisti a žiaci Základnej školy Moravany. Príďte povzbudiť svoje deti, svojich spolužiakov a spolužiačky.

ZŠ HOLUBYHO – ZŠ BREZOVÁ 24:22 p.p. (22:22, 13:11)
štvrtiny: 7:9, 4:4, 9:5, 2:4, p. 2:0

Bodovali: Valová 15, A. Sedláčiková, Mikulášová, Benešová, Rohárová po 2, Havrikanič 1 – Mičutková 10, Kubová 8, Bábik a Pavlik po 2

Za ZŠ Holubyho si zahrali pod vedením trénera M. Bartovica hráčky: Ilenčíková, Dobrovolná, Rohárová, A. a S. Sedláčikové, Orlovská, Jankechová, Havrikanič, Benešová, Křenová, Valová, Šimončičová, a Mikulášová.

Za ZŠ Brezová nastúpili pod vedením zastupujúcej trénerky J. Studenej tieto hráčky: Danišková, Dzurová, Urbanová, Doktorová, Domková, Štrbová, Kubová, Mičutková, Studená a hráči Bábik a Pavlik.

Informácie o basketbale v BKM Piešťany (Piešťanské Čajočky): Ing. Miloš Drgoň 0905245182, Peter Sedláček 0903 159029