Mladí vodní motoristi súťažili v Malackách na vodách Jakubova

Druhé kolo majstrovstiev Slovenska v súťaži Formula Future pri Malackách na jazere Jakubov sa uskutočnilo 12. júla.

[singlepic id=56035 w= h= float=center]

Zúčastnili sa ho aj piešťanskí pretekári Paulovič Lukáš, Hužovičová Lucia, Hužovič Ján. Súťažilo sa tradične vo viazaní vodáckych uzlov a v jazde na motorovom člne. Organizátorom súťaže bol Oddiel vodného motorizmu Malacky. V kategórii mladších žiakov 9-12 rokov sa na 4. mieste umiestnil Paulovič Lukáš a v kategórii starší žiaci 13-18 rokov sa na 4. mieste umiestnila Hužovičová Lucia a na 5. mieste jej brat Hužovič Ján. Ako družstvo Piešťany skončili na vynikajúcom 3. mieste. Najlepší slovenskí pretekári po týchto dvoch kolách sa zúčastnia majstrovstiev sveta Európy v nemeckom Duisburgu v dňoch 24. až 27. júla.