Kajakárom z Moravian sa darilo v Novákoch

Malí športovci zaznamenali úspech hneď na prvých oficiálnych pretekoch sezóny. Na Majstrovstvách Slovenska na dlhých tratiach pre 13-ročných a mladších získali hneď niekoľko cenných kovov.

DSC_5061

ŠK Kajak Moravany nad Váhom reprezentovali len tri deti, pretože v klube pôsobia najmä športovci mladší ako je vek 13 rokov. Napriek tomu dosiahli vynikajúce výsledky.

Lucia Valová vybojovala na trati dlhej 5000 m v singlovej disciplíne 13-ročných dievčat striebornú medailu a v K2 bola spolu s Marcelou Ďurišovou v kategórii dievčat na 3. mieste. Lukáš Valo získal v kategórii C1 chlapci 2. miesto a v C2 chlapcov 13 a 14-ročných spolu s Ondrejom Pajgerom zo Šamorína bronzovú medailu.

Obom pretekárom blahoželáme a želáme veľa podobných úspechov počas celej sezóny. Bližšie informácie o činnosti klubu nájdete na www.skkajak.sk.

Text a foto: Sylvia Valová