Hokej: Piešťany zdolali doma Topoľčany

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v jedenástom kole 1. hokejovej ligy v piatok 14. októbra mužstvo HC Topoľčany. Po prehre so Spišskou Novou Vsou 1:6 sa doma snažili zabodovať. Zápas bol vyrovnaný, ale z víťazstva 3:2 sa radovali Piešťanci.

[singlepic id=21001 w=320 h=240 float=right]Domáci strelili prvý gól už po dva a pol minúte zápasu. Jeho autorom bol Marek Mihálik, keď mu asistovali Peter Učeň a Tomáš Bokroš. Topoľčanci vyrovnávali už o dve minúty zásluhou Ondreja Lauka. Na 2:1 pre Piešťany zvyšoval v polovici prvej tretiny Erik Čaládi. Hráčom HC Topoľčany sa podarilo vyrovnať v 28 minúte, keď puk išiel do domácej brány z hokejky Juraja Joanidisa. Do poslednej tretiny družstvá nastupovali teda za stavu 2:2. Rozhodnutie priniesla 51 minúta keď na tri dva pre Piešťany zvýšil Ján Románek, ktorému asistoval Michal Peško.

Najbližšie cestujú piešťanskí hokejisti v utorok 18. októbra do Trebišova. Ďalší domáci duel odohrajú proti Púchovu v piatok 21. októbra.

Autor: ht Ilustračné foto: T. Hudcovič