Hokej: Piešťanci podľahli doma Košiciam až po predĺžení

V piatok 19. októbra privítali hokejisti ŠHK 37 Piešťany na domácom ľade tím HC Košice. Po peknom súboji podľahli Východniarom až po samostatných nájazdoch.

[singlepic id=36233 w=520 h=340 float=center]

Prvá tretina bola bez gólov. Puku v sieti sa dočkali diváci až v 33. minúte, žiaľ padol do domácej. Piešťanci hrali v polovici duelu tri presilovky po sebe, ale gól sa im streliť nedarilo. Podľa starého známeho pravidla teda zahrmelo na druhej strane. V oslabení prekonal Tomeka Marcel Haščák. Stav po dvoch tretinách bol 0:1.

V piatej minúte tretej tretiny sa podarilo skórovať aj Havranom. Gól padol opäť v oslabení a jeho autorom bol Ondrej Otčenáš. V 48. minúte išli do vedenia domáci. Jozef Haring sa po peknej individuálnej akcii natlačil cez obrancu do zakončenia. Prvú strelu mu košický brankár vyrazil, avšak puk skončil opäť na Haringovej hokejte a ten sa po druhý raz už nemýlil. Stav 2:1.  Štyri minúty pred koncom sa východniarom opäť podarilo vyrovnať. Puk smerujúci von z obranného pásma po mantineli zastavil hlavný rozhodca a ten sa dostal k Samuelovi Mlynarovičovi medzi kruhy, ktorý Tomekovi nedal žiadnu šancu. Duel tak v riadnej hracej dobe skončil 2:2 a nasledovalo predĺženie.

V ňom sa strelci nepresadili, v následných samostatných nájazdoch neuspeli domáci Haring, ani Otčenáš avšak Košičania Svitana a Róbert Huna áno, a tak domáci prehrali 2:3.

GÓLY
TRET. ČAS TEAM STAV STRELEC (ASISTENCIE)
2 32:45 KOS 0:1 87 Marcel Haščák (6 Marek Kolba) oslab/1
3 44:51 PIS 1:1 82 Ondrej Otčenáš (18 Martin Chylo) oslab/1
3 47:26 PIS 2:1 37 Jozef Haring (7 Vladimír Urban, 71 Michal Peško)
3 56:06 KOS 2:2 14 Samuel Mlynarovič (71 Patrik Svitana, 51 Erik Piatak)
Rozhodcovia: Gašparík Martin, Bednár Roman, Gavalier Róbert, Kontšek Vladimír (inštruktor), divákov: 3060