Hokej: Havrani v šiestom zápase prehrali a sezóna pre nich skončila

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v šiestom zápase štvrťfinálovej série playoff hokejovej extraligy v utorok 10. marca na domácom ľade HC Košice. Havrani v dramatickom zápase prehrali s Východniarmi 0:3 a tohtoročná sezóna pre nich skončila.

Prvá tretina sa niesla v znamení vylúčení na oboch stranách, ani jeden z tým však nebol schopný početnú výhodu zužitkovať.  Prvý gól stretnutia padol v 25. minúte. Po nenápadnej akcii strieľal od kruhov Richard Jenčík a ponad rameno brankára Šúreka rozvlnil sieť. V ďalšom priebehu zápasu boli šance pri oboch bránkach, ale žiaden zo strelcov nebol úspešný. Na rozdiel dvoch gólov odskočili Košičania 49. minúte. Gabriel Spilar prekorčuľoval obrancu a nájazd bez problémov zakončil. V 51. minúte Košičan Bartoš sekol domáceho Brňáka, ktorý zo skrvavenou tárou odkorčuľoval do šatní. Bartoš si za svoj zákrok vykoledoval trest 5 minút plus do konca zápasu. Po polminúte presilovky stiahol piešťanský tréner Gudas brankára a hralo sa 6:4. Žiaľ Havrani zohrali presilovku zle, prihrávali na obsadeného hráča a Radovan Bondra spolu Marekom Bartánusom rozhodli o výsledku 0:3. v závere zápasu hrali Havrani ešte dve presilovky, ale aspoň čestný gól už nestrelili.

Pozrite si zaujímavé momenty zápasu na fotografiách Mária Petláka – viac foto tu.