Futbalisti sa pripravujú na jarnú časť

PFK začal svoju prípravu na jarnú časť sezóny 8. januára. Na prvom tréningu sa trénerskej dvojke Krajčovič a Petényi hlásilo 21 hráčov. Z jesenného kádra chýbali štyria hráči, naopak pribudlo 11 nových. Celá príprava je plánovaná v domácich podmienkach, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na kvalitnú prípravu. Počas nej zohrá naše mužstvo 9 prípravných zápasov. Najpríťažlivejšími budú určite súboje s ligovými Spartakmi (Trnava a Myjava).

[singlepic id=39249 w=520 h=340 float=center]

Odišli: Pyrka, Gligič, Moravčík.

Na skúške: (možný odchod): Urgela (Spartak Myjava).

Prišli: (na prípravu): Nemček (koniec hosťovania), Směříčka (1.FC Slovácko), Hrdina (FC Neded), Čerňan (Sparta Praha), Kováč (SFM Senec), Pavlovič (ViOn Zl. Moravce), Cuninka (Spartak Trnava), Rybanský (AS Trenčín), Kočiš (FC Petržálka), Gavrilovič (Zelezniciar Lajkovac – Srbsko), Kvasnica (Spartak Myjava).

V uplynulom týždni odohralo naše A mužstvo úvodné dva prípravné zápasy na odvetnú časť KENO 10 3. Ligy Západ. Hneď v úvodom z nich, vo štvrtok 17. 1. 2013, si zmerali sily s prvoligovým Spartakom Trnava, ktorý je v Piešťanoch na sústredení. Už o dva dni sa na piešťanskej umelej tráve predstavil Družstevník Veľké Ludince. Tréner Michal Krajčovič spolu so svojim asistentom Szilárdom Petényim v nich vyskúšali hneď niekoľko nových tvári v drese PFK.

Zápas ovplyvnili zlé poveternostné podmienky, v úvode len namrznutý terén ku ktorému sa po polhodine pridalo aj husté sneženie. Napriek tomu videla približne stovka divákov nádherné góly. Prvý polčas sa niesol hlavne v znamení hostí z Trnavy. Už v 5. min. krásnou strelou z 30 m otvoril skóre Čarnota – 0:1. O ďalších 10. min. si loptu na prsiach spracoval Lietava a nekompromisne zvýšil na 0:2. Následne sa vyznamenal Hodulík pri zakončeniach Lietavu a Čarnotu. Domáci sa dostali k slovu v 35. min. priamy kop zahral Valla na hlavu Galbu a bolo 1:2. Päť minút pred prestávkou sa do úniku dostal Lietava a aj napriek enormnej snahe Vallu dokázal prelobovať vybehnutého Hodulíka – 1:3. V druhom polčase sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami a niekoľko zakončení vyriešili golmani.

PFK Piešťany – FC Spartak Trnava 1:3 (1:3)

Góly: 35. Galba – 5. Čarnota , 15. a 40. Lietava.

Zostava PFK: Hodulík (45. Nemček) – Mišura, Galba, Valla, Masarik – Pavlovič, Kováč – Rybanský (80. Cuninka), Mehdi-Karim, Čerňan – Ulrich (75. Valachovič).

Zostava Spartak: Jakubov – Habánek (45. Banovič), Karhan, Vuk, Vasiljevič – Čarnota (45. Kaščák) – Petráš (45. Sabo), Hodúr, Vlasko (45. Vyskočil), Richnák (45. Mikinič) – Lietava (45. Tomaček).

fitness sity dieta

V druhom prípravnom zápase hostia, ako sme u nich zvyknutí, od úvodných minút zvolili agresívny štýl hry s vysokým napádaním. Domáci sa s tým dlho nemohli vysporiadať aj vďaka náročnému terénu. Postupne si však vypracovali množstvo šancí, ktoré úspešne zahadzoval Ulrich, hlavne vďaka výbornému brankárovi Ludiniec. Až v 25. min. ho prekonal po prihrávke Pavloviča – 1:0. Trest za nevyužité šance prišiel päť minút pred polčasom. Hosťujúci útočník si v súboji s Valom mimo šestnástku pomohol rukou bez povšimnutia rozhodcov a pohodlne vyrovnal do odkrytej brány – 1:1. Druhý polčas sa opäť niesol v réžii PFK, no podobne ako v prvom, množstvo šancí ostalo nevyužitých. Nakoniec však góly predsa prišli. Na 2:1 zvýšil pekným lobom Valachovič a tretí gól pridal agilný Ulrich. Hosťom sa ešte podarilo skorigovať na konečných 3:2 ojedinelou strelou z hranice šestnástky.

PFK Piešťany – Družstevník Veľké Ludince 3:2 (1:1)

Góly PFK: Ulrich 2, Valachovič.

Zostava PFK: Valo – Vyskoč, Halás, Gavrilovič, Kvasnica – Galba, Pavlovič – Valachovič, Mehdi-Karim, Čerňan – Ulrich. Striedali: Nemček – Sailer, Masarik, Kováč, Rybanský, Cuninka.