Futbalisti kvôli teplu skrátili zápas. PFK prehral s OFK Trebatice 1:3

Vzhľadom na počasie sa po dohode mužstiev hralo len 2×40 minút. Novo zložené domáce mužstvo po krátkej príprave zohralo prípravné stretnutie s neďalekými Trebaticiami. Nezohratosť a kondičný výpadok sa ukázal hlavne v druhom polčase.

[singlepic id=35679 w=320 h=240 float=left]Prvá časť bola v podstate vyrovnaná. Už v 5. min. strelu Kapustu vyrazil Valo na roh. V 12. min. po centri Greguša pred Radošovským zachraňoval brankár Valovič, podobne ako o štyri minúty pred dobiehajúcim Gajarským. Aktívnejší hostia mali veľkú šancu v 29. min. Horvát však netrafil bránku. Už o minútu po strate lopty a rýchlom protiútoku gólovú strelu Klasa Valo vytlačil na roh. V 35. min. poslal do šance Gajarský Kohutoviča, ten však netrafil bránku. Úvod druhej časti patril hosťom.

V 47. min. po obliehaní domácej bránky strelil vedúci gól Šimor – 0:1. Už o dve minúty Valo s námahou vyrazil strelu Hercega, v jasnom ofsajde stojaci hráč hostí ju vrátil pre bránku a Marko Udržal ju v snahe odkopnúť poslal do vlastnej bránky – 0:2. Hráči PFK sa potom prebrali a v 60. min. nestarnúci Gajarský vyzvŕtal obranu hostí, jeho strelu však brankár stačil vyraziť na roh. V 74. min. po podobnej akcii bol už úspešnejší a strelou k žrdi znížil na 1:2. O chvíľu strelu Pichlera zneškodnil brankár. Záver patril hosťom.

V 78. min. po samostatnom úniku nedal Klas Valovi šancu a zvýšil na konečných 1:3. V úplnom závere ešte trafil z trestného kopu Zemko brvno. Domáci už nasledujúci víkend cestujú na prvé majstrovské stretnutie do Nových Zámkov.

Góly: 74. Gajarský – 47. Šimor, 50. Marko Udržal (vlastný), 78. Klas