Basketbal: Čajky doma Záhrebu vrátili požičané

Po dvoch neúspešných stretnutiach v Maďarsku a Rumunsku boli v sobotu 7. decembra Piešťanské Čajky odhodlané napraviť si chuť. V rámci MEL doma hostili ŽKK Nový Záhreb, ktorému na jeho palubovke začiatkom októbra vysoko podľahli.

Petra Bartánusová (4) bola najlepšou strelkyňou domáceho tímu.

Úvodná päťminútovka duelu bola vyrovnaná. Po nej prišla úspešná časť hry zo strany domácich a po prvej štvrtine bolo 30:23. Aj v druhej štvrtine pokračovali Čajky v dobrom výkone a do šatní odchádzali so sľubným 21 bodovým náskokom 53:32. Tretia časť hry priniesla zlepšený výkon hostiek a dokázali znížiť na rozdiel 11 bodov 58:47, to však bolo všetko čo im Čajky dovolili. V poslednej štvrtine po vyfaulovaní sa dvoch opôr Záhrebčanky rezignovali a Čajky im uštedrili skoro 30 bodovú prehru 87:59. V závere pri dostatočnom náskoku dostali na palubovke väčší priestor aj dievčatá z lavičky.
Veľkou mierou k víťazstvu nad chorvátskym majstrom pomohla Bartánusová, ktorá k 20 bodom pridala aj 8 doskokov. Sekundovali jej Bartoňová so 16 bodmi a Krč-Turbová s 15 bodmi. „Bojovnosť a nasadenie, to bol kľúč k dnešnému úspechu,“ skonštatovala po zápase najlepšia domáca strelkyňa duelu, Petra Bartánusová. Podobne hodnotil stretnutie i tréner Čajok Martin Pospíšil: „Dôležitým faktorom pre naše víťazstvo bolo, že sme dokázali vyhrávať mikrosúboje v obrannej i útočnej fáze. O našom víťazstve rozhodla koncentrácia, nasadenie a zbavenie sa alibizmu v hernom koncepte. Víťazstvo je pre nás dôležité, pretože hráčky dokázali ukázať sebavedomie a charakter.“

Piešťanské Čajky – ŽKK Nový Záhreb 87:59
(30:23, 53:32, 64:51)
Priebeh: 13:13, 30:23, 42:27, 53:32, 55:40, 64:51, 70:53, 87:59.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 15, Fabianová 2, Bartoňová 16, Bartánusová 20, Felixová 9 (Pilátová 2, Dudášová 9, Horvátová, Zentková 4, Baburová, Tatham 10). Tréner: M. Pospíšil.
Zagreb: Komplet 10, Ivankovič 14, Raksanyi 9, Bura 3, Dabovič 10 (Cigič, Trebeč 4, Pascua 3, Dojkič 3, Karčič 1, Jurič 2, Bosilj). Tréner: V. Ivankovič.
TH: 33/25 – 21/14. FAULY: 23 – 29, TROJKY: 2 – 3. 5.faulov: 33. Ivankovič, 35. Karčič, TCH: 24. Pospíšil, 36. tréner Ivankovič, 300 divákov. Rozhodovali: Fuska, Szibilla, Bartoš. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 30:23, 23:9, 11:19, 23:8.

Autor: dm Foto: T. Hudcovič