Basketbal: Čajky doma Záhrebu vrátili požičané

Po dvoch neúspešných stretnutiach v Maďarsku a Rumunsku boli v sobotu 7. decembra Piešťanské Čajky odhodlané napraviť si chuť. V rámci MEL doma hostili ŽKK Nový Záhreb, ktorému na jeho palubovke začiatkom októbra vysoko podľahli.
_MG_2217

Petra Bartánusová (4) bola najlepšou strelkyňou domáceho tímu.

Úvodná päťminútovka duelu bola vyrovnaná. Po nej prišla úspešná časť hry zo strany domácich a po prvej štvrtine bolo 30:23. Aj v druhej štvrtine pokračovali Čajky v dobrom výkone a do šatní odchádzali so sľubným 21 bodovým náskokom 53:32. Tretia časť hry priniesla zlepšený výkon hostiek a dokázali znížiť na rozdiel 11 bodov 58:47, to však bolo všetko čo im Čajky dovolili. V poslednej štvrtine po vyfaulovaní sa dvoch opôr Záhrebčanky rezignovali a Čajky im uštedrili skoro 30 bodovú prehru 87:59. V závere pri dostatočnom náskoku dostali na palubovke väčší priestor aj dievčatá z lavičky.
Veľkou mierou k víťazstvu nad chorvátskym majstrom pomohla Bartánusová, ktorá k 20 bodom pridala aj 8 doskokov. Sekundovali jej Bartoňová so 16 bodmi a Krč-Turbová s 15 bodmi. „Bojovnosť a nasadenie, to bol kľúč k dnešnému úspechu,“ skonštatovala po zápase najlepšia domáca strelkyňa duelu, Petra Bartánusová. Podobne hodnotil stretnutie i tréner Čajok Martin Pospíšil: „Dôležitým faktorom pre naše víťazstvo bolo, že sme dokázali vyhrávať mikrosúboje v obrannej i útočnej fáze. O našom víťazstve rozhodla koncentrácia, nasadenie a zbavenie sa alibizmu v hernom koncepte. Víťazstvo je pre nás dôležité, pretože hráčky dokázali ukázať sebavedomie a charakter.“

Piešťanské Čajky – ŽKK Nový Záhreb 87:59
(30:23, 53:32, 64:51)
Priebeh: 13:13, 30:23, 42:27, 53:32, 55:40, 64:51, 70:53, 87:59.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 15, Fabianová 2, Bartoňová 16, Bartánusová 20, Felixová 9 (Pilátová 2, Dudášová 9, Horvátová, Zentková 4, Baburová, Tatham 10). Tréner: M. Pospíšil.
Zagreb: Komplet 10, Ivankovič 14, Raksanyi 9, Bura 3, Dabovič 10 (Cigič, Trebeč 4, Pascua 3, Dojkič 3, Karčič 1, Jurič 2, Bosilj). Tréner: V. Ivankovič.
TH: 33/25 – 21/14. FAULY: 23 – 29, TROJKY: 2 – 3. 5.faulov: 33. Ivankovič, 35. Karčič, TCH: 24. Pospíšil, 36. tréner Ivankovič, 300 divákov. Rozhodovali: Fuska, Szibilla, Bartoš. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 30:23, 23:9, 11:19, 23:8.

Autor: dm Foto: T. Hudcovič