Rekord mítingu aj pretekárska premiéra

Počas uplynulého víkendu (3.-4. 11. 2012) sa starší plavci Piešťanského plaveckého klubu zúčastnili pretekov Banskobystrický pohár. Konkurenciou im bolo 32 klubov z 9 štátov.

[singlepic id=37269 w=520 h=340 float=center]

Najúspešnejšou bola Agáta Malíková, ktorá v kategórii žien zvíťazila na 100 m prsia, 200 m a 400 m polohové preteky. Na štyristovke sa jej časom 5:20,94 podarilo prekonať rekord mítingu. Okrem toho bola druhá na 100 m motýlik. Ďalšou medailovo umiestnenou plavkyňou bola Katarína Hollá, ktorá získala bronz na 100 m znak. 16-ročný Juraj Bilený sa v kategórii 16-ročný a starší najlepšie umiestnil na 4. mieste v disciplíne 200 m polohové preteky,

V kategórii 13-ročných sa Adriana Držíková najlepšie umiestnila ako 5. na 100 m voľný spôsob. V tej istej kategórii sa Andrea Bábska najlepšie umiestnila ako 9. na 200 m polohové preteky. Na 7. mieste na 100 m znak sa umiestnila Katarína Šutovská medzi 12-ročnými a Kristína Zubáková medzi 14-ročnými.

V tom istom čase sa konali aj Majstrovstvá západoslovenského regiónu, kde mali svoju pretekársku premiéru naši najmladši žiaci a žiačky ročníkov 2002 a 2003. Boli to konkrétne títo: Jasmína Kloknerová, Viktória Sokolová, Ela Čechová, Lucia Držíková, Natália Dvorská, Klára Švorcová, Jakub Soldán, Matej Držík a Viktor Malík.

Autor: Eva Bilená