Najmladší vodnopólisti Piešťan sú majstrami Slovenska

Klub vodného póla Kúpele Piešťany usporiadal v dňoch 21.-23. júna na kúpalisku Eva majstrovstvá Slovenska vo vodnom póle pre deti kategórie U-11 (rok narodenia 2013 a mladší). Mladí piešťanskí pólisti v konkurencii šiestich družstiev nezaváhali ani v jednom zápase a po piatich výhrach získali zlaté medaily.

Majstri Slovenska KVP Kúpele Piešťany

V úvodnom zápase proti PVK Vrútky si zverenci trénerov Chlpeka a Poláka schuti zastrieľali a o výsledku bolo rozhodnuté už v polovici zápasu, kedy bol stav 10:0. V druhej polovici dostali priestor aj náhradníci a celkovo domáci zvíťazili 16:0. Góly KVP: 4 – Jánošíková, 3 – Daniš, Sotáková, 2 – Chlpek, Kolářová, 1 – Baláž, Dohňanský.

Ďalší zápas proti Slávii PU Prešov bol podstatne vyrovnanejší. Síce domáci ani raz neprehrávali o výsledku zápasu sa rozhodlo až v poslednej štvrtine, kedy dala dva potvrdzujúce góly Kolářová. Piešťany tak zvíťazili 6:2. Celkovo dala Kolářová päť gólov a jeden pridal Daniš.

V treťom zápase proti Slávii UK Bratislava si vzhľadom na jeho priebeh opäť zahrali všetky deti. Domáci klub zvíťazil jednoznačne 17:4. Štyri góly strelil Chlpek, tri pridali Les, Sotáková a Jánošíková a po dva Kolářová s Danišom.

Pred sobotňajším podvečerným zápasom sa vedelo, že o medaily si to rozdajú Piešťanci a dva Košické tímy. Najkvalitnejším bol zápas hráčov Kúpeľov proti ČH Košice. Piešťany nastúpili na zápas nebojácne a I. štvrtinu vyhrali 2:0, súper ale na konci III. štvrtiny znížil na rozdiel jedného gólu. V poslednej štvrtine však dali góly už len domáci a zvíťazili v pomere 6:3. Góly KVP: 3 – Kolářová, 1 – Dohňanský, Chlpek, Sotáková.

V poslednom zápase turnaja proti ŠK Hornets Košice deti Piešťan už nechceli nechať nič na náhodu a zvíťazili v  pomere 11:3. Góly KVP: 4 – Kolářová, 2 – Jánošíková, Sotáková, 1 – Chlpek, Dohňanský.

„Veril som, že máme na niektorú z medailí. Bolo to z dôvodu, že tento tím získal zlato na zimných majstrovstvách Slovenska v Prešove a zostal bez zmeny. Tréningové podmienky pre vodné pólo nie sú však v zimných mesiacoch v Piešťanoch ideálne. Museli sme viackrát absolvovať prípravné zápasy mimo Piešťan a krátke sústredenie v Maďarsku. Veľkou neznámou bol pre nás tím ČH Košice s ktorým sme sa predtým nikdy nestretli. Keď som videl v prvý deň ich zápasy vedel som, že to bude náš najťažší súper. Deti však v zápase proti ČH dodržali stanovenú taktiku a po tejto výhre som musel krotiť ich emócie pretože v poslednom zápase proti ŠK Hornets Košice sme museli bodovať. Ani v jednom zápase na turnaji sme neprehrávali a titul sme získali zaslúžene. Celkové skóre zo zápasov sme mali 56:12. Od novej sezóny všetky deti narodené v roku 2013 prechádzajú do kategórie mladších žiakov. Privítali by sme v našich radoch dievčatá a chlapcov narodených v rokoch 2014 a mladšie aby sme doplnili kategóriu U-11. Potenciálni záujemcovia o vodné pólo z Piešťan a okolia nás nájdu v letných mesiacoch na kúpalisku Eva kde trénujeme cez pracovné dni po skončení verejného plávania,“ povedal po zisku majstrovského titulu tréner Róbert Chlpek.

Konečné poradie: 1. KVP Kúpele Pieťany 2. ČH Košice 3. ŠK Hornets Košice 4. Slávia PU Prešov 5. Slávia UK Bratislava 6. PVK Vrútky

Titul majstra SR vybojovali: Chrenko, I. Les, Chlpek, Dohňanský, Čechvala, Mihok, Baláž, Šebo, Daniš, Žarnovický, Záhumenský, Marek, Sotáková, Jánošíková, Kolářová. Tréneri: Chlpek, Polák.