Basketbal: Čajky vyhrali s Ružomberkom až po predĺžení, v semifinále sa ujali vedenia

Piešťanské Čajky sa v prvom semifinálovom dueli v sobotu 14. marca postavili tímu MBK Ružomberok. V dramatickom dueli zvíťazili Piešťanské Čajky až po predĺžení – 71:61. Čajky hrali síce dobre v útoku, no v obrane doplácali na osobné chyby, z ktorých ťažili Ružomberčanky. V riadnom hracom čase sa skončil zápas nerozhodne 57:57.

wIMG_2028

Úvod do prvého semifinálového stretnutia mali Čajky dobrý a vytvorili si náskok (11:2). V prvej štvrtine efektívne útočili a hostkám nedovoľovali presadzovať sa. Bodový rozdiel však Ružomberčanky stiahli v závere štvrtiny na štyri body (15:11). V druhej časti už hrali basketbalistky MBK lepšie ako v úvode, no Čajky dokázali svoje útoky premieňať. Najviac domáce hráčky doplácali na osobné chyby v obrane. Polčasové skóre bolo 28:21 pre Piešťanky.

V druhej polovici zápasu prišiel zvrat, keď Ružomberčanky päť minút pred koncom prvý krát vyrovnali na 49:49 a na chvíľu sa dokonca ujali aj vedenia. Záverečný útok v riadnom hracom čase za stavu 57:57 mali hostky, no skórovať nedokázali, a tak sa predlžovalo.

V päťminútovom nadstavenom čase podržala svoj tím líderka Čajok Lucia Krč-Turbová, keď nastrieľala súperkám až sedem bodov v rade (64:57). Hráčky MBK už nedokázali tento bodový rozdiel stiahnuť. Body po trestných hodoch si pripísala ešte domáca najlepšia strelkyňa Bartoňová, ktorá počas celého zápasu dala 21 bodov.

wIMG_2025

Duel sa napokon skončil výsledkom 71:61 pre Piešťanské Čajky. Tie sa tak ujali vedenia 1:0 na zápasy v semifinálovej sérii play-off, ktoré sa hrá na tri víťazstvá. Ďalšie stretnutie je na pláne v stredu 18. marca o 17:00 hod na palubovke MBK Ružomberok.

Martin Pospíšil tréner Čajok sa vyjadril: „Dnes ste videli skutočný zápas play-off. Takéto zápasy vyhrávajú detaily a zvládnutie kľúčových momentov. My sme dokázali vstúpiť do predĺženia koncentrovane, čím sme položili základ nášmu víťazstvu. Nebol to z našej strany kvalitný výkon, stratili sme až 26 lôpt, čím sme ponúkli súperovi obrovskú výhodu.“

„Po vyrovnanom zápase sa nám podarilo zvíťaziť vďaka lepšiemu zakončovaniu z diaľky aj spod koša a dokázali sme v posledných kľúčových momentoch ubrániť situácie „jeden na jeden“. Je za nami prvý dôležitý krok, avšak séria sa hrá na tri výhry, tak ideme tvrdou prácou pokračovať ďalej,“ konštatovala Čajka Mária Felixová.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 71:61

(15:11, 28:21, 43:40, 57:57)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 16, Stehlíková 7, Bartoňová 21, Tatham 13, Bartánusová 6 (Páleníková T., Felixová 6, Dudášová, Páleníková M. 2, Zentková). Tréner: M. Pospíšil.
Ružomberok: Lazárová 22, Baburová D. 7, Baburová A. 6, Letková 1, Kmeťová 6 (Remenárová 9, Hadačová, Nagyová 4, Černáková 6). Tréner: Suja J.
TH: 20/17 – 27/21. FAULY: 29 – 26, TCH: 40. lavička domácich, 5.OCH: 37. Stehlíková, 38. Remenárová, 40. Felixová, 41. Letková TROJKY: 4 – 4. 450 divákov. Rozhodovali: Gabara, Hančík, Čeppan. Pozorovateľ: Ceizel ŠTVRTINY: 15:11, 13:10, 15:19, 14:17, 14:4.